Πρώτη απώλεια για Παναθηναϊκό!

Ο Παναθηναϊκός είχε την πρώτη του απώλεια στο πρωτάθλημα της Superleague K20. Η ΑΕΛ κατάφερε και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας από τους «πράσινους» στο Κορωπί.

Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή του αγώνα και τις ευκαιρίες, ενώ στο 6′ ακυρώθηκε γκολ του Αποστολάκη και ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο δεύτερο ημίχρονο είχε δοκάρι!

Από την άλλη όμως η ΑΕΛ είχε την ουσία και στο 60′ μπόρεσε να προηγηθεί! Ατομική προσπάθεια του Πλατάνα και σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή με το οποίο έβαλε την ομάδα του μπροστά στο σκορ!

Η ΑΕΛ στο 75′ έμεινε με δέκα παίκτες, εξαιτίας δεύτερης κίτρινης του Καρατάσιου, ενώ στο 90′ ο Παναθηναϊκός μπόρεσε να ισοφαρίσει με το πέναλτι που κέρδισε! Το πέναλτι εκτέλεσε ο Μπουζούκης και έκανε το 1-1 στον αγώνα, με την ΑΕΛ να διαμαρτύρεται για τη διαιτησία του δευτέρου ημιχρόνου.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Κώστας Φρατζέσκος): Χακλίδης, Παπαθανασίου (57′ Παλασκώνης), Ζωγραφάκης, Μανιδάκης (65′ Καλομοίρης), Θεοχάρης, Σκεντεράι, Αποστολάκης (75′ Τσίγκος), Εμμανουηλίδης, Δημήτρουλας, Μπουζούκης, Σέχου.

ΑΕΛ (Μίλτος Ζιάκας): Σουλούκος, Καρατάσιος, Πλατάνας, Καλούσης, Κυρμιτζής, Καραθάνος, Μπιγκάνος, Γαλεάδης (75′ Βαφειάδης), Μακρής (85′ Καραλής), Μορφάκης (65′ Δερμιτζάκης), Νούσιος.