Πρώτη νίκη για Λεβαδειακό στους Κ19!

Χρειάστηκε δέκα ματς ο Λεβαδειακός για να πανηγυρίσει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Super League K19! Οι Βοιωτοί επικράτησαν του ΠΑΣ Γιάννινα και μάλιστα εκτός έδρας με 3-2!

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο ματς με 0-3 χάρη στα γκολ των Κοτρογιάννη, Τσάπρα και Νίκα στο 10′, 34′ και 62′ αντίστοιχα, με τον ΠΑΣ να μειώνει αρχικά σε 1-3 στο 72′ με τον Πήλιο και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Καραμποΐκης διαμόρφωσε το τελικό 2-3.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Μάριος Παναγιώτου): Βενετικίδης, Νάνος (46′ Γεωργούλας), Γώγος, Μελιγγιώτης, Κάια, Λιάσος, Λιάππης (68′ Γιωτάκης), Κ. Μπούμπας, Καραμποΐκης, Παπαδόπουλος (46′ Τάτσης), Πήλιος.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Άριαν Τζούμπα): Ζωγράφος, Λιάγκας, Νίκας, Βήχος, Μακρής (90+2′ Σπυράκης), Κολιμάτσης, Νικολάου, Τσάπρας, Πούλος, Κυριαζής, Κοτρογιάννης (82′ Δήμος).

* Η φωτογραφία είναι από την ιστοσελίδα super-fm.gr.