Πρώτη νίκη για τους Κ19 του ΟΦΗ!

Την πρώτη τους νίκη κατάφεραν να πάρουν οι Νέοι του ΟΦΗ στο πρωτάθλημα της Super League K19, επικρατώντας του Παναιτωλικού με 2-1, για τη 17η αγωνιστική.

Οι Κρητικοί σκόραραν στο 16′ με τον Αζίζι, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ, ενώ έξι λεπτά μετά ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι! Ο Αζίζι όμως τελικά κατάφερε να βάλει το γκολ στο 45′ του ημιχρόνου με κεφαλιά, κάνοντας το 1-0!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναιτωλικός κέρδισε στο 68′ το πέναλτι, με τον Ντόβα να το εκτελεί και τον Σηφάκη να λέει «όχι»!

Γεγονός που έδωσε ακόμη καλύτερη ψυχολογία στον ΟΦΗ και στο 77′ ο Αζίζι και πάλι «έγραψε» το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν να κάνουν ήταν να μειώσουν και να διαμορφώσουν το σκορ σε 2-1 στο 80′, με το γκολ του Μπακαδήμα.

ΟΦΗ (Μανώλης Πατεμτζής): Σηφάκης, Δολαψάκης, Μακριδάκης, Παπαντωνάκης, Ξενοκτιστάκης, Σουρνάκης, Ψαρράς, Παπιομίτογλου (69′ Καλαϊτζάκης), Κουράκης (76′ Σταυρακάκης), Μαρινάκης (85′ Κουρίνος), Αζίζι.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Λουτσιάνο Ντε Σόουζα): Καλαντζής, Μπινιαρός (63′ Πανταζής), Τσιαντής, Πατίλας (90′ Παναγιωτίδης), Φραντζέσκος, Θώδης, Καββαδίας, Διγκόζης (85′ Σκόνδρας), Ντόβας, Αλομπισάτ, Μπακαδήμας.