Σίφουνας ο ΠΑΟΚ στα Γιάννενα!

Εμφατική νίκη για τους Νέους του ΠΑΟΚ οι οποίοι νίκησαν με 5-0 εκτός έδρας τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 20 αγωνιστική της Superleague K20! Οι Θεσσαλονικείς δεν αντιμετώπισαν κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα και πήραν αυτό που ήθελαν συνεχίζοντας έτσι στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Το 0-1 έγινε αρκετά νωρίς, καθώς στο 5′ ο Μελιγγιώτης έκανε χέρι στην περιοχή και ο Λυρατζής με πέναλτι άνοιξε το σκορ, ενώ στο 23′ ήρθε το 0-2 από τον Κόζακ. Ο ΠΑΟΚ είχε δοκάρι στο 29′ με τον Γκαργκαλατζίδη και στο 31′ σημειώθηκε το 0-3 με τον Λυρατζή σκόρερ, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΣ είχε δοκάρι στο 57′ με φάουλ του Κωσταμένα, ενώ στο 62′ ο ΠΑΟΚ έμεινε με δέκα εξαιτίας αποβολής του Μιχαηλίδη. Παρόλα αυτά όμως δύο λεπτά έγινε το 0-4 με τον Γκαργκαλατζίδη, και στο 67′ ο ΠΑΣ είχε δεύτερο δοκάρι με τον Λ. Παπαδόπουλου και στο αμέσως επόμενο λεπτό διαμορφώθηκε το 0-5, ξανά με τον Γκαργκαλατζίδη.

ΠΑΣ Γιάννινα (Χρήστος Αγγέλης): Βενετικίδης, Τσίντας, Μελιγγιώτης, Κάγια (79′ Τάτσης), Γώγος, Νικολόπουλος, Κωσταμένας (67′ Λιάππης), Λιάσος (71′ Τσούνης), Αλεξίου, Κ. Παπαδόπουλος, Πήλιος.

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Σιαμπάνης, Διαμαντής, Μιχαηλίδης, Λυρατζής, Μανιώτης, Τσαούσης, Κόζακ, Τσιγγάρας, Γκαργκαλατζίδης, Χατζηστραβός (46′ Γαϊτανίδης), Χρ. Παπαδόπουλος (60′ Δούμτσης).