Σημαντική νίκη Πλατανιά με Παναθηναϊκό στους Κ20!

Το 1-0 ήταν αρκετό για τον Πλατανιά για να επιβληθεί του Παναθηναϊκού στην Κρήτη, για την 1η εξ αναβολής αγωνιστική της Superleague K20! Οι Κρητικοί κατάφεραν να προηγηθούν σχετικά νωρίς στον αγώνα και μπόρεσαν να διατηρήσουν αυτό το προβάδισμα μέχρι το τέλος.

Στο 26ο λεπτό της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με το γκολ του Παπαδάκη και στη συνέχεια θα μπορούσε ο Πλατανιάς να διπλασιάσει τα τέρματά του με τις ευκαιρίες που δημιούργησε. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός πίεσε τον αντίπαλό του, χωρίς όμως να φτάνει στην ισοφάριση για να διεκδικήσει κάτι καλύτερο από τον αγώνα.

Με τη νέα βαθμολογική απώλεια του Παναθηναϊκού, η διαφορά του με τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό βρίσκεται στους 11 βαθμούς!

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Νίκος Μαναρώλης): Λαμπίρης, Ρουσάκης (71′ Τσακμάκης), Λάμτζε, Φούφλια, Γ. Αμαραντίδης (63′ Βασιλάκης), Ζίκο, Παπαδάκης, Παπανικολάου, Καμπόσος (79′ Αντ. Αμαραντίδης), Λέκα, Σκουλουδάκης.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Βαγγέλης Σάμιος): Ξενόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος (85′ Ξηρός), Ντόκο (68′ Αποστολάκης), Μαυρομμάτης, Ζερβόπουλος, Αγγελόπουλος, Παπανικολάου, Ξεπαπαδάκης (68′ Βαλμάς), Δημήτρουλας, Μπουζούκης, Κουντουριώτης.