Σκωτία – Ελλάδα 0-1: Στο 91′ και με δέκα! (vid)

Σκωτία – Ελλάδα 0-1: Η Εθνική Ελπίδων της Ελλάδα έβγαλε ψυχή και κατάφερε να πάρει τη νίκη μέσα στο Εδιμβούργο με 1-0 στις καθυστερήσεις του ματς.

Η Εθνική μας είναι στην πρώτη θέση του 4ου προκριματικού ομίλου του Euro U21, μετά την εκτός έδρας νίκη που πήρε.

Η Ελλάδα έμεινε με δέκα παίκτες εξαιτίας αποβολής του Ρέτσου στο 63ο λεπτό της αναμέτρησης.

Παρόλα αυτά όμως βρήκε τον τρόπο και πήρε τη νίκη στις καθυστερήσεις.

Το γκολ που έκρινε τον νικητή σημείωσε ο Νικολάου στο 90+1′ με εκτέλεση πέναλτι!

Σκωτία: Ντόχαν, Χάρβι, Μαγκουάιρ, Τζόνστον, Κάμπελ, Κέλι (70′ Μίντελτον), Γκίλμουρ, Χόρνμπι, Χόλσγκροουβ (85′ ΜακΛέναν), Φέργκιουσον, Μπράντον.

Ελλάδα: Σιαμπάνης, Νάτσος, Ευαγγέλου, Νικολάου, Κατράνης, Ρέτσος, Μπαλογιάννης (30′ Οικονομίδης), Νταβιώτης, Μπουζούκης (77′ Διαμαντής), Παπανικολάου, Καμπετσής (54′ Ιωαννίδης).