Σπόρτινγκ-Ολυμπιακός 1-1 (Τελικό)

Απέναντι σε μία από τις κορυφαίες ακαδημίες του κόσμου οι Νέοι του Ολυμπιακού! Οι «ερυθρόλευκοι» πιτσιρικάδες αντιμετωπίζουν στην Πορτογαλία τη Σπόρτινγκ Λισαβόνας, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής των ομίλων του Youth League της UEFA.

Οι Πειραιώτες το μόνο που θέλουν για να ελπίζουν σε συνέχεια των ευρωπαϊκών τους υποχρεώσεων, είναι η νίκη κόντρα στη Σπόρτινγκ Λισαβόνας, με την οποία είχαν αναδειχθεί ισόπαλοι στο Ρέντη με σκορ 2-2, παρά το αρχικό τους προβάδισμα με 2-0!

Το live του αγώνα…

ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΛΙΣΑΒΟΝΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-1

Τέλος του αγώνα

85′ Εκτός ο Μπαλντέ, μέσα ο Μορέιρα για τη Σπόρτινγκ… Αλλαγή και για τον Ολυμπιακό ο Τσιριγώτης αντί του Ξενιτίδη

82′ Δεύτερη αλλαγή για τους «ερυθρόλευκους», εκτός ματς ο Κωστανάσιος, μέσα ο Κατσούκης

72′ Ωραίο σουτ του Βρουσάι στην κίνηση έξω από τη μεγάλη περιοχή, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα!

67′ Πρώτη αλλαγή και για τον Ολυμπιακό, τη θέση του Τσερκώνη πήρε ο Ζιάκας

57′ Αλλαγή για τη Σπόρτινγκ Λισαβόνας. Εκτός αγώνα ο Τόμας Σίλβα, μέσα ο Ντιόγκο Μπρας

46′ Άρχισε το δεύτερο μέρος στον αγώνα

Ημίχρονο στο ματς

43′ Λέει «όχι» ο Καράδαης στο πέναλτι του Μπαλντέ! Φοβερή απόκρουση από τον μικρό

42′ Λάθος από τον Αγιώτη, ο οποίος κάνει χέρι μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής δίνει το πέναλτι

29′ ΓΚΟΛ 1-1! Ο Ολυμπιακός απαντάει αμέσως στο γκολ της Σπόρτινγκ! Σέντρα του Χατζηιωαννίδη από τα αριστερά, ωραία κεφαλιά του Βοΐλη και 1-1 στον αγώνα!

27′ ΓΚΟΛ 1-0! Δεν διώχνουν οι αμυντικοί του Ολυμπιακού και από κοντά ο Πέδρο Φερέιρα ανοίγει το σκορ

11′ Σουτ του Μπαλντέ, μπλοκάρει σταθερά ο Καράδαης

4′ Δοκάρι για τους γηπεδούχους, με την κεφαλιά του Πέδρο Φερέιρα

1′ Άρχισε το ματς!

ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΛΙΣΑΒΟΝΑΣ (Τιάγκο Φερνάντες): Μαξιμιάνο, Εντζαλό, Κοντέ, Μπραγκάνσα, Λουίς, Μέντες, Φερέιρα, Κορέια, Γ. Σίλβα, Τ. Σίλβα, Μπαλντέ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βασίλης Βούζας): Καράδαης, Λάμπρου, Χατζηϊωαννίδης, Ράμα, Αγιώτης, Ξενιτίδης, Βρουσάι, Τσερκώνης, Κωστανάσιος, Νεοφυτίδης, Βοΐλης.