Στάθηκε όρθια η ΑΕΚ στη Λιβαδειά

Παρά το γεγονός ότι έπαιξε για ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο, η ΑΕΚ κατάφερε να πάρει την εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί του Λεβαδειακού, στο Νότιο όμιλο της Super League K17.

Στο 37′ ο Κορομηλάς ήταν αυτός ο οποίος έκανε το 0-1 για την ΑΕΚ και πέντε λεπτά μετά αποβλήθηκε ο Καλούδης με τους «κιτρινόμαυρους» να συνεχίζουν με δέκα παίκτες στο ματς.

Παρόλα αυτά όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν και πάλι να σκοράρουν κάνοντας το 0-2 με τον Κορομηλά ξανά να στέλνει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα!

Ο Λεβαδειακός στη συνέχεια αντέδρασε και στο 78′ ο Μολές έκανε τη σέντρα από τα δεξιά με την μπάλα να φεύγει από τα χέρια του τερματοφύλακα και ο Παπαθανασίου από κοντά να μειώνει σε 1-2.

Παράλληλα, στο 82′ έμεινε και ο Λεβαδειακός με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Γερακιός.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Γιάννης Κάντας): Αλευράς, Παλιάτσας (79′ Θανάσης), Δεληγιάννης, Γερακιός, Μολές, Λεχουρίτης, Τσιώλης, Αποστολάκης (72′ Παπαθανασίου), Αγρογιάννης (87′ Κατσιγιάννης), Λέττης, Σκλαβούνος (62′ Μυτάκης).

ΑΕΚ (Γιώργος Αλεξόπουλος): Καλούδης, Πανταζέλος, Γκέγκα, Κώτσιος, Τζιάτζιος (73′ Μαχαίρας) Κάτσικας, Ζελενίτσας, Κορομηλάς (88′ Θεοδώρου) Σταμούλης, Τσαρούχας (60′ Ματζουρανάκης) Παναγιωτόπουλος (42′ Θεοχάρης).