Στη δεύτερη θέση η Ξάνθη, νίκη του ΠΑΣ

Η Κ17 του ΠΑΣ Γιάννινα έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο τις υποχρεώσεις της στον Βόρειο όμιλο της Superleague K17! Οι Έφηβοι της ομάδας των Ιωαννίνων νίκησαν την Ξάνθη με 4-2 η οποία τερμάτισε στη δεύτερη θέση του ομίλου και θα αντιμετωπίσει τον Αστέρα στο Final 4 της διοργάνωσης.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Λιάππης για τον ΠΑΣ άνοιξε το σκορ στο 31′, με τον Μελιόπουλο τρία λεπτά αργότερα να κάνει το 1-1 για την Ξάνθη! Οι γηπεδούχοι όμως με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στο 47′ μπόρεσαν να κάνουν το 2-1 με την κεφαλιά του Γώγου, ενώ ήρθε και το 3-1 στο 57′ με τον Λώλη!

Η Ξάνθη αντέδρασε και στο 65′ μείωσε σε 3-2 με το γκολ του Κιούπη και στο 80′ ο Λώλης για τον ΠΑΣ διαμόρφωσε το τελικό 4-2. Να σημειωθεί πως η Ξάνθη είχε δοκάρι με τον Μελιόπουλο στο 89′.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Πατσιούρας, Μέγας, Οικονόμου (72′ Λέκκας), Κώπας, Γώγος, Τσούνης, Λιάππης, Εμβραϊζόγλου, Λώλης (84′ Πλατιάς), Παπαδόπουλος (87′ Σαββίδης), Γιωτάκης (58′ Μπέλλας)

ΞΑΝΘΗ: Ζουρνατζίδης, Θυμιάνης, Λεωντσάκος (65′ Κιούπης), Θεοφυλάκης (80′ Ισμέτ), Τενεκές, Μελιόπουλος, Γράβας (60′ Ποδάρας), Τσιτσεκίδης (70′ Δουλγέρης), Σπυριδωνίδης (70′ Σουλεϊμάν), Τριανταφύλλου, Ιωάννου.

* Η φωτογραφία είναι από την ιστοσελίδα super-fm.gr.