Στις καθυστερήσεις ο Ατρόμητος!

Μπορεί να προηγήθηκε ο Άρης στο ματς με τον Ατρόμητο, αλλά οι Περιστεριώτες ήταν αυτοί οι οποίοι πανηγύρισαν τη νίκη στο μεταξύ τους παιχνίδι με 2-1!

Οι Θεσσαλονικείς έβαλαν το γκολ στο 20′ μετά από λάθος του τερματοφύλακα σε σέντρα του Μπαγκαλιάνη, με τον Ατρόμητο να ισοφαρίζει στο 32′ με τον πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος, Τριμμάτη.

Στο 78′ ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι και η νίκη για τους γηπεδούχους ήρθε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων σε σουτ του Αθανασίου, έξω από τη μεγάλη περιοχή!

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Ιωαννίδης, Νταούλιας, Λώλος, Βιταλιώτης, Χοχλαστός, Ξενοπανάγος, Χριστόπουλος, Τσακίρης, Τριμμάτης, Ρούνης, Βαγγέλης, ενώ αγωνίστηκαν και οι Αθανασίου, Κολινιάτης, Πολίτης.

ΑΡΗΣ (Πασχάλης Μελισσάς): Μπαταλαμάς, Καλλίδης, Τσαγκαλίδης, Μπαγκαλιάνης, Μουρατίδης, Σενγκέργκης, Τράκας, Κανταρτζής, Αξινιάρης, Βαβλιάκης, Κοντοπούλης.