Στις καθυστερήσεις ο Ατρόμητος!

Χρειάστηκε προσπάθεια μέχρι το τέλος από τον Ατρόμητο για να «λυγίσει» τον Πλατανιά, στο γήπεδο του ΠΑΟ Ρουφ! Η ομάδα του Περιστερίου πήρε τη νίκη με 2-1 για την 28η αγωνιστική της Superleague K20, με γκολ που σημειώθηκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στο δεύτερο ημίχρονο άνοιξε το σκορ της αναμέτρησης, όταν στο 55′ ο Νταβιώτης έκανε τη σέντρα και ο Ιμέρι με το κεφάλι έκανε το 1-0! Οι Κρητικοί κατάφεραν στο 70′ να ισοφαρίσουν με ένα μακρινό σουτ του Κατσαρού.

Το γκολ της νίκης για τους γηπεδούχους ήρθε στο 93′, όταν ο Παπαδογιωργάκης «γέμισε» στην αντίπαλη περιοχή και ο Λαζαρίδης με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων για το τελικό 2-1!

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Κίναλης, Βιταλιώτης, Λώλος, Παπαδογιωργάκης, Τάμπας, Νταβιώτης, Ιμέρι, Τσεκερίδης, Τριμμάτης, Λαζαρίδης, Χατζοβασιλάκης, ενώ αγωνίστηκαν και οι Νταούλιας, Λαζανάς, Ξενοπανάγος.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Μανώλης Σκύβαλος): Πενταράκης, Βασιλάκης, Μαρκουλάκης, Κατσαρός, Τσακμάκης, Πουρζιτίδης, Αμαραντίδης, Βουρτσάνι, Νικόλι, Μαθιουδάκης, Αναστασόπουλος.