Στο δεύτερο ημίχρονο πήραν… φωτιά!

Σημαντικό εκτός έδρας βαθμό απέσπασε ο Παναιτωλικός από τον Πανιώνιο για το πρωτάθλημα της Superleague K20, με το ισόπαλο 2-2 σε έναν αγώνα όμως στον οποίο τα πάντα έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες, αλλά καμία δεν μπόρεσε να φτάσει στο γκολ με τον Πανιώνιο ιδιαίτερα να χάνει δύο κλασσικές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τον Πανιώνιο με δύο γρήγορα γκολ και μετά οι «κυανέρυθροι» ανέβασαν αισθητά την απόδοσή τους και έφτασαν στην ισοφάριση του 2-2!

Η ομάδα του Αγρινίου μπόρεσε να προηγηθεί στο 47′ με τον Γκασούκα και ο ίδιος παίκτης δύο λεπτά αργότερα ήταν αυτός ο οποίος σημείωσε και το 0-2 για τον Παναιτωλικό! Ο Πανιώνιος αντέδρασε και σχετικά γρήγορα μπόρεσε να φέρει το ματς στα ίσια. Ο Αντωνακόπουλος στο 67′ μείωσε με προβολή σε 1-2 και στο 69′ ο Αποστόλου γύρισε την μπάλα στην αντίπαλη περιοχή με αμυντικό του Παναιτωλικού στην προσπάθειά του να διώξει να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Σταματόπουλου για το 2-2!

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Αστράς, Βλάχος, Σταμύρης (52′ Μπέτσας), Μητσογιάννης, Σταυρόπουλος, Αρσενίδης, Γλυνός, Δημητρόπουλος (52′ Ματσαδές), Αντωνακόπουλος, Οικονομίδης, Αποστόλου.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιώργος Ταράσης): Σταματόπουλος, Πριόνας, Παρράς, Μιχάι, Μαλής, Παναγιωτίδης, Τσιγγάρας, Γεωργούσης (70′ Χριστογιάννης), Ηλ. Γιαννιώτης (88′ Δ. Γιαννιώτης), Βακράκος (65′ Καββαδίας), Γκασούκας.