Στο δεύτερο μέρος πήρε το τρίποντο!

Με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, οι Κ17 του ΠΑΟΚ πήραν τη νίκη με 3-1 απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα για τον Βόρειο όμιλο της Superleague K17.

Οι Θεσσαλονικείς στο πρώτο ημίχρονο δεν κατάφεραν να σημειώσουν κάποιο γκολ, παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν, αλλά στο δεύτερο μέρος κατάφεραν στο 50′ να ανοίξουν το σκορ με τον Μιχαηλίδη. Το 2-0 έγινε στο 62′ με τον Διαμάντη και δέκα λεπτά μετά ο Βρακάς με πέναλτι «έγραψε» το 3-0! Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε επίσης με πέναλτι, στο 80′ με σκόρερ τον Λιάππη.

ΠΑΟΚ (Βασίλης Μήττας): Ταλιχμανίδης, Διαμάντης, Λυράτζης, Δ. Βουτσάς, Γεωργιάδης, Βουτσάς, Γαϊτανίδης, Βρακάς, Δούμτσης, Μιχαηλίδης, Γκαργκαλατζίδης, ενώ έπαιξαν και οι Πουρνάρας, Χατζής, Σαλαμούρας, Κύρτσος, Ταχάτος.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Νίκος Μπαδήμας): Πατσιούρας, Μέγας, Πήλιος (85′ Λώλης), Μπελλά, Γώργος, Κώστας, Λιάππης, Λάγκας (78′ Οικονόμου), Εμβραϊζόγλου (70′ Σαββίδης), Κ. Παπαδόπουλος (56′ Γιωτάκης), Τσούνης (63′ Καραγιώργος).