Τελευταiα Νeα:

Στο τέλος «άνοιξε» το σκορ για τον ΠΑΟΚ κόντρα στον Πανιώνιο!

Τους τρεις βαθμούς της νίκης κατάφερε να πάρει ο ΠΑΟΚ στην εντός έδρας αναμέτρηση με τον Πανιώνιο, με το υπέρ του 4-1! Σκορ το οποίο πήρε έκταση στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, καθώς και οι δύο ομάδες στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν ανοιχτό ποδόσφαιρο και με πολλές φάσεις.

Στο πρώτο ημίχρονο το θέαμα δεν ήταν και τόσο καλό, αλλά παρόλα αυτά ο ΠΑΟΚ κατάφερε να προηγηθεί στο 11′ με το πλασέ του Ματθαίου.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα ο Πανιώνιος μπήκε δυνατά και κατάφερε να δημιουργήσει τρεις καλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει, όπως το τετ α τετ του Γλυνού στο 55′, αλλά σε όλες τις περιπτώσεις ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων, Μούτσα, αντέδρασε σωστά και κράτησε ανέπαφη την εστία του. Αυτό έδωσε το δικαίωμα στον ΠΑΟΚ να επιτεθεί και να σημειώσει το δεύτερο γκολ στο 64′, όταν Δούμτσης και Χατζηστραβός συνεργάστηκαν με τον Ματθαίου να γίνεται ο τελικός αποδέκτης της μπάλας και να σημειώσει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς!

Οι φιλοξενούμενοι και πάλι κυνήγησαν για κάτι καλύτερο και στο 72′ δικαιώθηκαν, καθώς μείωσαν σε 2-1 με την κεφαλιά του Μερκούρη! Με τον Πανιώνιο να συνεχίζει να παίζει ανοιχτά για την ισοφάριση και ο ΠΑΟΚ να το εκμεταλλεύεται αυτό στο 78′ σημειώνοντας το 3-1 με τον Τζοβάρα μετά από ασίστ του Δούμτση και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμορφώθηκε το τελικό 4-1 με το γκολ του Δούμτση.

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Μούτσα, Παπαθανασίου, Μίσκοβιτς, Γκιντίδης, Πολύζος, Χατζηδίμπας, Καπρέτσος (46′ Τζοβάρας), Κραγιόπουλος (75′ Μελετίδης), Σταθόπουλος (62′ Δούμτσης), Χατζηστραβός, Ματθαίου.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Αστράς, Τσιώλης, Βλάχος, Μητσιογιάννης, Γιαννής, Γκιούσι, Δημητρόπουλος (46′ Γλυνός), Παπανικολάου (70′ Αναστόπουλος), Αντωνακόπουλος, Οικονομίδης (78′ Καραχάνας), Μερκούρης.