Στο τέλος πήρε τον βαθμό ο Πανιώνιος!

Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης κατάφερε ο Πανιώνιος να ισοφαρίσει και να πάρει τον έναν βαθμό κόντρα στον Ολυμπιακό στο τελικό 1-1, εντός έδρας! Οι «ερυθρόλευκοι» αν και ήθελαν τη νίκη για να ανέβουν και πάλι πάνω από τον Παναθηναϊκό δεν βρήκαν τον τρόπο να την πάρουν και έτσι είναι τρίτοι σε ισοβαθμία με τους «πράσινους».

Η ομάδα του Πειραιά ήταν αυτή που προηγήθηκε στον αγώνα στο 25′, όταν ο Ντουμάνης σέντραρε από τα δεξιά με τον Βοΐλη να πιάνει την κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων για το 0-1!

Ο Πανιώνιος μπόρεσε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας στα τελευταία του αγώνα, καθώς στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης ο Τούντας ήταν αυτός που ισοφάρισε σε 1-1 και έκρινε το ματς.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Ζαλάβρας): Σκορδάκης, Μίκο, Καμπουρούδης, Ποντικάκος, Γρηγορόπουλος, Ατζέλι, Γρίβας, Οικονόμου, Καλαμάρης, Γιατζάι, Μαχαίρας, ενώ αγωνίστηκαν και οι Δαυίδης, Τούντας, Ζώτος, Πάτσης, Κορακιανίτης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τάσος Θέος): Νικοπολίδης, Μαργαρίτης, Γαλούπης, Γκοτζαμανίδης, Ράμα, Νεοφυτίδης, Ντουμάνης (83′ Κακάμης), Φυτόπουλος (60′ Τσερκώνης), Βοϊλης (60′ Μπουλάρι), Κατσούκης, Ζιάκας (80′ Αντωνόπουλος).