Τελευταiα Νeα:

Στο 88′ «λύγισε» η Ξάνθη τον μαχητικό Πλατανιά!

Δυσκολεύτηκε αρκετά η Ξάνθη απέναντι στον Πλατανιά, αλλά τελικά πήρε τη νίκη με 1-0 για το πρωτάθλημα της Superleague K20! Οι γηπεδούχοι μπόρεσαν να κάμψουν την αντίσταση των «ερυθρόλευκων» στο 88′!

Οι δύο ομάδες έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο και προσπάθησαν για το καλύτερο, με τους Ακρίτες να έχουν δοκάρι στο 57′ με τον Σβάρνα και στο 64′ με τον Χατζηχασάνογλου, ενώ ένα λεπτό μετά οι Κρητικοί είχαν τη δική τους μεγάλη ευκαιρία για να σκοράρουν με τον Ζίκο η προσπάθεια του οποίου επίσης σταμάτησε στο δοκάρι.

Η νίκη για την Ξάνθη ήρθε στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Μελισσόπουλος βρέθηκε σε ευνοϊκή θέση και με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-0!

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Προδρομίτης): Σαββίδης, Χασάνογλου (34′ λ.τρ. Καλαϊτζίδης), Παπάζογλου, Σβάρνας, Βαφειάδης, Τσέλα (57′ Καπτέλι), Παπαδόπουλος, Κώστας, Σαμπανίδης, Μελισσόπουλος, Χατζηχασάνογλου (76′ Καλογιάννης).

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Κώστας Γκολέμης): Κουράκης, Λέκας (46′ Τσακμάκης), Τσατσαρώνης Φούφλια, Λάμτσε, Ζίκο, Μοτσούλιακ (46′ Γ. Αμαραντίδης), Ρουσάκης, Βαφειάδης (75′ Αντ. Αμαραντίδης), Ουές, Παπανικολάου.