Στο 93′ τρίποντο για τον Λεβαδειακό!

Πολύ καλό ματς έγινε και στη Λιβαδειά για το πρωτάθλημα της Superleague Κ17, εκεί όπου ο Λεβαδειακός νίκησε τον Ατρόμητο με 3-2 στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης!

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και στο 18′ κατάφεραν να προηγηθούν με τον Τσίμπο, ενώ στο 25′ έγινε και το 2-0 από τον Ιωαννίδη! Στη συνέχεια οι Βοιωτοί είχαν και πάλι το πάνω χέρι, αλλά δεν μπόρεσαν να σκοράρουν στο 32′ και στο 82′ καθώς οι προσπάθειες των Ματσώτα και Σόφη σταμάτησαν στο δοκάρι. Παράλληλα, να σημειωθεί πως καλή ευκαιρία είχε ο Λεβαδειακός να κάνει το 3-0 και στο 55′, όταν ο Δήμος εκτέλεσε απευθείας φάουλ και ο Τζώρτζης πετάχτηκε ωραία στη γωνία του και έδιωξε!

Ο Πανιώνιος αντέδρασε στα τελευταία είκοσι λεπτά της αναμέτρησης και στο 75′ και μείωσε σε 2-1 με τον Δαυίδη, ενώ ο Καλαμάρης ήταν αυτός ο οποίος στο 89′ «έγραψε» το 2-2! Ο Λεβαδειακός όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων μπόρεσε να πάρει τη νίκη με 3-2 με σκόρερ τον Ιωαννίδη, ενώ οι άνθρωποι της φιλοξενούμενης ομάδας διαμαρτυρήθηκαν για οφσάιντ στη συγκεκριμένη φάση.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Ηλίας Λιόντος): Καρακίτσος, Μανέτας (90+3′ Πουλαδάκης), Τσίμπος, Ματσώτας, Σόφης, Αργυρίου, Δήμος, Βήχος, Ιωαννίδης, Παχούμης (70′ Διαμαντόπουλος), Μπουρμπούρης (63′ Κοκοβίνος).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Ζαλάβρας): Τζώρτζης, Ιωαννίδης, Γρηγοριάδης, Καμπουρούδης, Μπρότσι, Σωτηρόπουλος, Τσερεγκόφ (57′ Καλαμάρης), Αντέλι (60′ Γρίβας), Μαχαίρας (90′ Μίκο), Ζώτος, Γρηγορόπουλος (71′ Δαυίδης).