Συνεχίζει ακάθεκτη στην κορυφή η Βέροια

Μία εβδομάδα μετά την εκτός έδρας νίκη επί του ΠΑΟΚ, οι Κ17 της Βέροιας νίκησαν την Κέρκυρα εντός έδρας με 3-0. Συνεχίζοντας έτσι η ομάδα της Ημαθίας στην κορυφή του Βορείου ομίλου της Superleague Κ17.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0. Με τους φιλοξενούμενους μάλιστα να έχουν δοκάρι στο 35′ με τον Γιώτα. Η Κέρκυρα όμως έμεινε με δέκα παίκτες εξαιτίας αποβολής του Ν. Ζωφιού με δύο κίτρινες κάρτες και έτσι οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν τους διαδρόμους προς την αντίπαλη εστία και να πάρουν τη νίκη.

Στο 65’ ο Κυζιρίδης ήταν αυτός ο οποίος άνοιξε το σκορ για τη Βέροια, ενώ ο Φωτόπουλος στο 78’ έκανε το 2-0 και το 3-0 διαμορφώθηκε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Κωστογλίδη.

ΒΕΡΟΙΑ (Δημήτρης Χριστοφορίδης): Ντιντιλάς (87’ Ντιούδης), Στογιαννίδης, Ιτσκάρας, Παλάνης, Αγγελίδης, Σπυρίδης (46’ Παπακωνσταντίνου), Φωτόπουλος (82’ Κωστογλίδης), Ταλαίπωρος, Περπερίδης (79’ Ματελόπουλος), Κυζιρίδης (75’ Σοφιανίδης), Κουτσούκης.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Βαγγέλης Ταρπατσέλης): Παγκράτης, Γιώτας, Γουλιαρνής, Βασιλάκης, Ι. Βλάχος, Αυλωνίτης, Νικ. Βλάχος, Σπ. Ζωχιός, Κ. Στεργίου, Ν. Ζωφιός, Κουλούρης, ενώ έπαιξαν και οι Μπαλίου, Τασίδης, Μποτίνι, Λάζαρης, Παγιάτης.