Συνεχίζουν στην κορυφή οι Κ17 του Παναθηναϊκού

Στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα του Νοτίου ομίλου της Superleague K17, συνεχίζουν οι μικροί του Παναθηναϊκού μετά και τη νίκη τους με 3-1 επί του Λεβαδειακού στο Κορωπί.

Οι «πράσινοι» μόλις στο 11′ κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Μαυρουδή με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, ενώ στο 28′ ο Τζαβίδας είχε δοκάρι σε σουτ που επιχείρησε.

Ο Λεβαδειακός στη συνέχεια αντέδρασε και ισοφάρισε σε 1-1 με το γκολ του Λέτη στο 41ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ο Παναθηναϊκός μπήκε δυνατά και στο 58′ είχε δοκάρι, ενώ στο 70′ ο Ντοματάς έκανε το 2-1 για τους γηπεδούχους μετά από πάσα του Σερπέζη, ενώ στο 83′ διαμορφώθηκε το τελικό 3-1 με το γκολ του Σαμαρά.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Μπότσαρης, Βαγιαννίδης, Παρασκευόπουλος, Σπίνος, Καραγιάννης, Μαυρουδής, Τζαβίδας, Σερπέζης, Αναστόπουλος, Αθανασακόπουλος, Ζαγαρίτης, ενώ έπαιξαν και οι Ντοματάς, Σαμαράς, Κώστας, Σαντιγκάι, Τουρκοχωρίτης.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Βαγγέλης Λέντας): Λιάπης, Σαχίνης, Σκλαβούνος, Γερακιός, Μολές, Νικολάου (85′ Τζάνος), Κατσικαλάκης (46′ Κακός), Κασμάς (70′ Φιρφιρής), Λέτης (85′ Πρίφτης), Τσάπρας, Λεχουρίτης (75′ Λυμπέρης).