Σόου Γκαργκαλατζίδη!

Κανένα απολύτως πρόβλημα δεν αντιμετώπισε ο ΠΑΟΚ απέναντι στον Απόλλων Σμύρνης, παίρνοντας με άνεση τη νίκη με 6-0 για τη 18η αγωνιστική της Superleague K20! Οι Θεσσαλονικείς σημείωσαν από τρία γκολ σε κάθε ημίχρονο και έφτασαν εύκολα στην κατάκτηση των τριών βαθμών, με τον Απόλλωνα από την άλλη να μην μπορεί να αντιδράσει.

Στο 24ο λεπτό του αγώνα, ο Γκαργκαλατζίδη με ατομική προσπάθεια άνοιξε το σκορ στο ματς, ενώ στο 42′ ο Τσιγγάρας έκανε το 2-0 και τρία λεπτά σημειώθηκε το 3-0 από τον Χρ. Παπαδόπουλο!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός είχε πέσει στην αρχή, αλλά μετά τις αλλαγές που έγιναν από τον ΠΑΟΚ η ομάδα πήρε και πάλι… μπροστά και στο τελευταίο τέταρτο σημείωσε άλλα τρία γκολ.

Ο Γκαργκαλατζίδης στο 77′ σημειώνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 4-0, ενώ ο ίδιος στο 89′ πραγματοποιήσε το χατ τρικ, χωρίς όμως να σταματά εκεί αφού στο 90′ έβαλε και το τέταρτο προσωπικό του διαμορφώνοντας το 6-0!

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Σ. Παπαδόπουλος, Διαμαντής (46′ Βουτσάς), Μιχαηλίδης, Λύρατζης, Τσιγγάρας, Τσαούσης, Χρ. Παπαδόπουλος (61′ Δούμτσης), Μπαλογιάννης (61′ Μανιώτης), Γκαργκαλατζίδης, Χατζηστραβός, Τζοβάρας.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιώργος Πρίφτης): Σταματίου, Παπακωνσταντίνου, Σαβουλίδης, Γεωργάκας, Διονέλλης, Κατσάρας, Ανδρεόπουλος, Κοκόρης, Γιαούπι, Σαχσανίδης, Σαρηγιάννης, ενώ έπαιξαν και οι Γεωργακόπουλος, Πατσίλης, Παππάς.