Τελευταiα Νeα:

Τέσσερα γκολ, δύο πέναλτι και δύο αποβολές!

Ματς για γερά νεύρα έγινε στη Νέα Μεσημβρία, όπου οι Νέοι του ΠΑΟΚ υποδέχτηκαν την Ξάνθη και το ματς τελείωσε ισόπαλο με σκορ 2-2! Σε έναν αγώνα όπου τα είχε όλα, τέσσερα γκολ, δύο πέναλτι και δύο αποβολές!

Οι Ακρίτες προηγήθηκαν στην αναμέτρηση, με τον Μελισσόπουλο μόλις στο 12’, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε λάθος του τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ, Σιαμπάνη. Οι Θεσσαλονικείς ισοφάρισαν στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 61’, με την εκτέλεση πέναλτι του Δημητριάδη ο οποίος έκανε το 1-1.

Η Ξάνθη μπόρεσε και πάλι να προηγηθεί στο ματς με τον Βαφειάδη στο 75’! Εννέα λεπτά μετά ο ΠΑΟΚ διαμόρφωσε το τελικό 2-2, επίσης με πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Δημητριάδης και ο ίδιος ξανά χρίστηκε σκόρερ για τους φιλοξενούμενους. Να σημειωθεί πως στην φάση του πέναλτι στο 84’ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Χασάνογλου.

Με δέκα παίκτες έμεινε και ο ΠΑΟΚ στο 89’, με αποβολή του Δημητριάδη με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στο τέλος του αγώνα οι άνθρωποι της Ξάνθης εξέφρασαν τα παράπονά τους για τη διαιτησία.

ΠΑΟΚ: Σιαμπάνης, Παπαθανασίου, Δημητρίου, Δοδοντσάκης, Γιαλαμούδης, Κυριλλίδης (46’ Αηδονίδης), Μελετίδης, Δημητριάδης, Ματθαίου, Τζοβάρας, Κωνσταντίνου.

ΞΑΝΘΗ: Σταθάκης, Πεταλωτής, Βαφειάδης, Χασάνογλου, Παπάζογλου, Κώστας, Παπαδόπουλος, Καπτέλι (66’ Τσάπαρης), Μελισσόπουλος (87’ Σπυριντόνοφ), Ιωσηφίδης (60’ Χατζηχασάνογλου), Σαμπανίδης.