Τέταρτος ο Ατρόμητος

Στην τέταρτη θέση του βαΣτην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ανέβηκε ο Ατρόμητος μετά την εκτός έδρας νίκη του επί της ΑΕΛ με 3-0 και την ισοπαλία του Παναθηναϊκού στη Λιβαδειά κόντρα στον Λεβαδειακό.

Η ομάδα του Περιστερίου κατάφερε να φύγει με το «διπλό» από τη Λάρισα, με τον Ζούνι να ανοίγει το σκορ στο ματς στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης.

Λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 23′ ο Τσακίρης με το κεφάλι «έγραψε» το 2-0 και το 3-0 ήρθε στο 34′ με τον Τριμμάτη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων, τελειώνοντας έτσι ο Ατρόμητος το ματς από το πρώτο ημίχρονο.

ΑΕΛ (Γιάννης Τσακμακίδης): Μυσιρλής, Δημητρακούδης, Μαλούσης, Μαλάκος, Δάκτυλας (75′ Ζαχαράκης), Μπάμης, Διγκόζης (46′ Χαλάτσης), Βαφειάδης (46′ Καμπέρης), Μουξιός, Πινακάς, Φουρκιώτης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Ιωαννίδης, Νταούλιας (87′ Δαχτυλίδης), Αθανασίου, Ανδριόπουλος, Βιταλιώτης, Ξενοπανάγος, Χριστόπουλος, Τσακίρης (65′ Πολίτης), Τριμάτης, Ρούμις (81′ Νητσιάκης), Ζούνις.θμολογικού πίνακα, ανέβηκε ο Ατρόμητος μετά την εκτός έδρας νίκη του επί της ΑΕΛ με 3-0 και την ισοπαλία του Παναθηναϊκού στη Λιβαδειά κόντρα στον Λεβαδειακό.