Τα… χαλάει στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΛ

Οι Νέοι της Λάρισας θα μπορούσαν να βρισκόντουσαν ψηλότερα στον βαθμολογικό πίνακα του πρωταθλήματος της Superleague Κ20, αλλά στα δύο από τα τρία ματς που έχουν δώσει τελευταία οι μικροί πάντα τα… χαλάνε στο δεύτερο ημίχρονο!

Η Λάρισα σε δύο αγώνες του πρωταθλήματος έχει καταφέρει να προηγηθεί, αλλά στο τέλος ηττήθηκε και μάλιστα κατά κράτος δεχόμενη και πολλά γκολ!

Ας το πάρουμε όμως από την αρχή. Απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης η Λάρισα μπήκε δυνατά στον αγώνα, εκτός έδρας μάλιστα, και στο 33′ του παιχνιδιού είχε καταφέρει να προηγείται με 0-2! Μάλιστα στο 38′ οι γηπεδούχοι είχαν μείνει με δέκα παίκτες εξαιτίας αποβολής του Κοντογιαννόπουλου. Ο Αστέρας λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου κατάφερε να μειώσει σε 1-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η ΑΕΛ ηττήθηκε κατά κράτος, όπως αναφέραμε και παραπάνω, αφού δέχτηκε άλλα δύο γκολ στο 66′ και στο 87′ και τελικά γνώρισε την ήττα με 3-2 απέναντι σε μία ομάδα με αριθμητικό μειονέκτημα και ενώ είχε το προβάδισμα με 0-2!

Δεν ήταν όμως μόνο αυτό το ματς που φάνηκε ότι η Λάρισα έχει ένα… θέμα στο δεύτερο ημίχρονο των αγώνων. Την περασμένη αγωνιστική η ΑΕΛ φιλοξενήθηκε από την Ξάνθη και έχασε με 4-1. Σε ένα ματς όμως στο οποίο και πάλι η ΑΕΛ ήταν αυτή που κατάφερε να προηγηθεί!

Μόλις στο 6′ προηγήθηκε με 0-1 χάρη σε γκολ του Μακρή, για να δεχτεί την ισοφάριση στο 44′. Στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε και πάλι η κατάρρευση και δέχτηκε τρία γκολ μέσα σε διάστημα 14 λεπτών, αφού από το 75′ μέχρι το 89′ διαμορφώθηκε το τελικό 4-1 υπέρ της Ξάνθης!