Τελευταiα Νeα:

Τεσσάρα σε… 22 λεπτά!

Την ανωτερότητά του στον αγωνιστικό χώρο απέδειξαν οι Νέοι του Ολυμπιακού στην εκτός έδρας αναμέτρηση της Superleague Κ20 με τον Ηρακλή. Οι «ερυθρόλευκοι» πέρασαν ένα εύκολο μεσημέρι στο γήπεδο της Μίκρας και νίκησαν με 4-0! Σημειώνοντας έτσι τη δεύτερη νίκη τους σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα.

Μάλιστα και τα τέσσερα γκολ ο Ολυμπιακός τα σημείωσε στο πρώτο 20λεπτο της αναμέτρησης! Μέχρι το 22’ οι «ερυθρόλευκοι» είχαν… κλειδώσει τη νίκη με το ευρύ 4-0, με τον Μανθάτη να σκοράρει δύο γκολ και οι Ανδρούτσος, Βρουσάι από ένα.

Μόλις στο 4’ ο Ανδρούτσος μετά από ασίστ του Μανθάτη έκανε το 1-0, ενώ δύο λεπτά μετά ο Κηπουρός πάσαρε στον Μανθάτη και εκείνος «έγραψε» το 2-0! Ο ίδιος παίκτης στο 16’ σημείωσε το 3-0 από ασίστ του Τσιμίκα, ενώ ο Βρουσάι διαμόρφωσε το τελικό 4-0 στο 22’!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Γαβαλάς, Πανάγου (61’ Γιανναράκης), Τσιμίκας, Τόλι, Νικολάου, Μεγαρίτης, Μανθάτης, Λάμπρου, Ανδρούτσος, Κηπουρός (70’ Καμπετσής), Βρουσάι (45’ Κιρτζιαλίδης).

ΗΡΑΚΛΗΣ: Αρβανίτης, Χουζούρης, Καραΐσκος, Χατζηδίμπας, Γουνόπουλος, Ρότας, Βερνάρδος, Βλαχόπουλος, Αποστόλου, Ζαμπάζης, Συμεωνίδης.