Τεσσάρα στην ΑΕΛ με κακές άμυνες!

Εμφατική νίκη για τους Κ20 της ΑΕΚ εντός έδρας απέναντι στην ΑΕΛ, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Superleague K20! Σε ένα ματς στο οποίο οι άμυνες δεν ήταν και στην καλύτερή τους ημέρα, κάτι που φαίνεται και από το τελικό αποτέλεσμα 4-2 υπέρ των γηπεδούχων.

Η ΑΕΚ κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 10′ με το γκολ του Μπότου, ενώ τρία λεπτά μετά ο Σταμούλης σημείωσε το 2-0, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ΑΕΚ έκανε το 3-0 με τον Γιούση στο 52′ και η ΑΕΛ μείωσε σε 3-1 με τον Γαλεάδη στο 60′ και αναπτέρωσε κάπως τις ελπίδες της με το 3-2 από τον Καλούση τρία λεπτά αργότερα.

Οι γηπεδούχοι όμως στο 79′ έβαλαν τέλος σε κάθε ελπίδα της ΑΕΛ για κάτι καλό, διαμορφώνοντας το τελικό 4-2 με το γκολ του Γούση.

ΑΕΚ (Γιώργος Σίμος): Γκίνης, Σταμούλης, Μπούσης, Κολιμάτσης, Τσιβελεκίδης, Στυλιανόπουλος, Σαρδέλης (64′ Ρούσσος) Μπότος (75′ Ζιώγας) Χριστόπουλος, Σπηλιώτης, Γιούσης (86′ Μωραϊτάκης).

ΑΕΛ (Χαράλαμπος Παναγούλης): Παπαπολυμέρου, Κυρίτσης, Αναγνώστης, Καλούσης (85′ Βασιλειάδης) Καρατάσιος, Δερμιτζάκης, Καραθάνος (82′ Γκαλγκανόπουλος) Νούνιος, Καλύβας, Γαλεάδης, Μορφάκης (55′ Καραλής).