Τελευταiα Νeα:

Την… εκτέλεσε ο Γκασούκας!

Τη νίκη με 2-0 εκτός έδρας, πήραν οι Νέοι του Παναιτωλικού απέναντι στην ΑΕΚ με 2-0! Η ομάδα του Αγρινίου ήταν ανώτερη από τους γηπεδούχους και μπόρεσε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης, έχοντας σε καλή ημέρα τον Γκασούκα.

Ο ποδοσφαιριστής των φιλοξενούμενων ήταν ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης, καθώς κατάφερε να σημειώσει και τα δύο γκολ του Παναιτωλικού. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου άνοιξε το σκορ κάνοντας το 0-1, ενώ στο 60′ ο ίδιος διαμόρφωσε το τελικό 0-2!

ΑΕΚ (Νίκος Παναγιωτάρας): Πάντος, Ασπρογιάννης, Γιαννούτσος, Λουκάς, Τσιβελεκίδης, Γεωργαμλής (51′ Γιούσης), Σπηλιώτης, Λίτσι, Λεπενιώτης (59′ Γιάντομ), Τσέλιος, Ψάνης (74′ Κ. Ταμπάς).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιώργος Ταράσης): Θεοδωρόπουλος, Πριόνας, Μαλής, Νταλακούρας, Γεωργούσης (74′ Μανωλάκης), Γκασούκας, Παρράς (79′ Βακράκος), Μιχάι, Τσιγγάρας, Παναγιωτίδης (82′ Δ. Γιαννιώτης), Ηλ.Γιαννιώτης.