Την τελείωσε στο δεύτερο ο Παναθηναϊκός

Άνετη νίκη για τον Παναθηναϊκό απέναντι στην Ξάνθη με 4-0, στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Κορωπίου. Με τους «πράσινους» να σημειώνουν και τα τέσσερα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης!

Στο πρώτο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός είχε καλή ευκαιρία να σκοράρει με τον Πίσπα στο 25′, με την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι, ενώ δοκάρι είχαν και οι Ακρίτες στο 40′ με τον Μελισσόπουλο!

Αντιθέτως στο δεύτερο μέρος του αγώνα ο Παναθηναϊκός μετέτρεψε το ματς σε μονόλογο και στο 55′ άνοιξε το σκορ με το σουτ του Θεοχάρη. Στο 74′ ήρθε το 2-0 με σκόρερ τον Χατζηγιοβάνη και το 3-0 έκανε ο Πίσπας στο 81′! Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε για τον Παναθηναϊκό ο Δημήτρουλας τέσσερα λεπτά αργότερα.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σαμαράς-Σάμιος): Χαλκίδης, Βαλμάς, Ντόκο, Μαυρομάτης, Ανδρέου, Αγγελόπουλος, Παπανικολάου, Θεοχάρης, Πίσπας (83’ Δημήτρουλας), Μπουζούκης (80’ Μίγγος), Χατζηγιοβάνης (75’ Κουντουριώτης).

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Προδρομίτης): Σταθάκης, Πεταλωτής, Σβάρνας, Χασάνογλου Φειζή, Παπάζογλου, Παπαδόπουλος (56′ Τσάπαρης), Κώστας (76′ Τσέλα), Καπτέλι (70′ Ιωσηφίδης), Χατζηχασάνογλου, Μελισσόπουλος, Σαμπανίδης.