Τον άγχωσε στο δεύτερο, αλλά είχε το προβάδισμα του πρώτου

Πλούσιο θέαμα με πολλά γκολ, πρόσφεραν Παναθηναϊκός και ΑΕΛ στη μεταξύ τους αναμέτρηση που έγινε στο Κορωπί για τη Super League K19. Οι «πράσινοι» νίκησαν με 3-2 το ματς, με την ομάδα της Λάρισας από την πλευρά της να αγχώνει τους γηπεδούχους στο παιχνίδι.

Στο 14′ ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε με το πέναλτι του Σέχου, ενώ στο 21′ ο Σέχου και πάλι με εντυπωσιακό ψαλίδι «έγραψε» το 2-0! Επίσης ωραίο γκολ σημείωσε και ο Αθανασακόπουλος με μακρινό σουτ και έκανε το 3-0 για το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «πράσινοι» χαλάρωσαν και η ΑΕΛ το εκμεταλλεύτηκε μειώνοντας σε 3-2 με τα γκολ των Δημητρακούδη και Μουξιού στο 60′ και 75′ αντίστοιχα, ενώ δημιούργησε και άλλες ευκαιρίες για να διεκδικήσει κάτι περισσότερο στον αγώνα!

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Χριστογεώργος, Βαγιαννίδης, Ζωγραφάκης, Καραγιάννης (46′ Παπαθανασίου), Σπίνος, Σκεντεράι (65′ Κώστας), Αθανασακόπουλος, Σερπέζης, Σέχου, Τζαβίδας, Σαμαράς (74′ Ηλιάδης).

ΑΕΛ (Ιωάννης Τσακμακίδης): Μυσιρλής, Δημητρακούδης, Μαλάκος, Τάρτας, Φουρκιώτης, Μπάμης, Χαλάτσης (46′ Διγκόζης), Καμπέρης (80′ Βαφειάδης), Δάκτυλας, Πινακάς, Ζαχαράκης (60′ Μουξιός).