Του έβαλε δύσκολα ο Παναιτωλικός, αλλά τα κατάφερε ο ΠΑΟΚ

Ίδρωσε για να πάρει τη νίκη ο ΠΑΟΚ στους Κ19 επί του Παναιτωλικού με 3-2, στη Θεσσαλονίκη. Νίκη η οποία κρατά τους Θεσσαλονικείς στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Super League K19.

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε στο ματς με 2-0, ανοίγοντας το σκορ στο 29′ με την προβολή του Δούμτση, ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0 με σουτ στο 40′.

Στο δεύτερο ημίχρονο απείλησε ξανά ο Δούμτσης έχοντας δοκάρι στο 54′. Τρία λεπτά μετά ο Παναιτωλικός μείωσε με εκτέλεση πέναλτι του Φρατζέσκου και στο 60′ έμεινε με δέκα παίκτες.

Παρόλ αυτά όμως οι Αγρινιώτες στο 78′ εκμεταλλεύτηκαν ολιγωρία στην άμυνα του ΠΑΟΚ και ήρθε το 2-2 με το γκολ του Καββαδία.

Στις καθυστερήσεις όμως οι γηπεδούχοι μετά την πίεση που επέβαλλαν στον Παναιτωλικό σκόραραν για το 3-2 με την κεφαλιά του Πουρναρά!

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Παπαδόπουλος, Τάχατος, Λύρατζης, Διαμαντής, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Σαλαμούρας (55′ Πουρναράς), Βουτσάς (85′ Ξιφιλίνος), Δούμτσης, Γαϊτανίδης, Τζοβάρας (70′ Πανίδης).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Λουτσιάνο Ντε Σόουζα): Καλαντζής, Μπινιάρος, Τσιαντής (63′ Θώδης), Φρατζέσκος, Καββαδίας, Φυτόπουλος, Ντόβας, Μποάτεϊ (89′ Πατίλας), Γρηγοριάδης, Αλομπισάτ (73′ Σκόνδρας), Μπακαδήμας.