Το έκρινε ο Αντωνίου

Με γκολ του Αντωνίου στο πρώτο ημίχρονο, η Κ20 της ΑΕΚ κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς εντός έδρας με το νικηφόρο 1-0 κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης! Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και μόλις στο 8′ είχαν δοκάρι με τον Βλαχομήτρο, ενώ στο 26′ ο Αντωνίου ήταν αυτός ο οποίος σημείωσε το γκολ που έκανε τη διαφορά στον αγώνα για την ΑΕΚ.

Από την πλευρά τους οι Αρκάδες προσπάθησαν στο δεύτερο ημίχρονο να ισοφαρίσουν και να πάρουν κάτι από τον αγώνα, χωρίς όμως επιτυχία.

ΑΕΚ (Νίκος Παναγιωταράς): Πάντος, Ασπρογιάννης, Γιαννούτσος, Μπογκντάνι, Τσεβελεκίδης, Μπάμπης, Αντωνίου (67′ Ψάνης) Γεωργαμλής, Λημνιός (76’Σπηλιώτης) Τσέλιος (90′ Λουκάς) Βλαχομήτρος.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Τσιμόπουλος, Τσέκος, Παπαγγελής, Ζήσης (88′ Μπινιέρης) Ευαγγέλου, Κοντογιαννόπουλος (57′ Νάτσης) Καραμήγος (46′ Δουβίκας) Μακροστέργιος, Συρεγγέλας, Τσιώλης, Μπαστιανός.