Το… έσωσε στα τελευταία λεπτά η ΑΕΚ με Παναθηναϊκό!

Αν και κατάφερε να προηγηθεί με 0-2 ο Παναθηναϊκός στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την ΑΕΚ στο γήπεδο των Βριλησσίων, τελικά το ματς έληξε με 2-2 για το πρωτάθλημα της Superleague Κ15!

Στο πρώτο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός είχε τις ευκαιρίες χωρίς όμως να καταφέρνει να φτάσει στο γκολ και έτσι έμεινε το 0-0. Στο δεύτερο μέρος όμως οι «πράσινοι» μπήκαν ακόμη πιο δυνατά και στο 60′ ο Λαζαρίδης έκανε το 0-1 και ο Δημοσθενιάδης το 0-2 πέντε λεπτά αργότερα! Η ΑΕΚ όμως αντέδρασε και κατάφερε μέσα σε τέσσερα λεπτά να… σώσει την παρτίδα και να πάρει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας.

Ο Κάτσικας στο 76′ μπόρεσε να μειώσει σε 1-2 για τους γηπεδούχους και με τη συμπλήρωση των 80′ και πριν την είσοδο του αγώνα στις καθυστερήσεις ο Τσερικλός ήταν αυτός ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 2-2 για την ΑΕΚ!

ΑΕΚ (Άγγελος Χατζόπουλος): Θεοχάρης, Πανταζέλος, Μαντζουρανάκης, Θεοδώρου, Γεωργόπουλος (70′ Κορομηλάς) Καρβουνιάρης, Κουρέας (41′ Γκιόκα) Δημητρίου (70′ Μαχαίρας) Κάτσικας, Γεωργιόπουλος (29′ Τσερικλός) Γιαννόπουλος (51′ Γκέκα).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Άρης Κυριαζής): Γαρδούνης, Σαλάτας (73′ Βόσσος), Δουδέσης, Σιαφάκας, Μητρόπουλος, Σιατούνης, Σακελλαρόπουλος, Δημοσθενιάδης, Φοινίκης, Λαζαρίδης, Λιάσκος (59′ Νιάρχος).