Το… έσωσε στο 95′!

Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε η Κέρκυρα να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας, στην εντός έδρας αναμέτρηση με τη Λαμία για τον Βόρειο όμιλο της Superleague K17!

Οι «Φαίακες» αν και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 4′ με τον Μποτίνι, η Λαμία μπόρεσε να ισοφαρίσει σε 1-1 στο αμέσως επόμενο λεπτό με σκόρερ τον Καρβέλη!

Από εκεί και πέρα η Λαμία πήρε τα… πάνω της και στο 65′ μπόρεσε να ολοκληρώσει την ανατροπή στο σκορ, με την Κέρκυρα όμως να σημειώνει το αυτογκόλ!

Οι γηπεδούχοι όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και κυνήγησαν το αποτέλεσμα μέχρι το τέλος και δικαιώθηκαν στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα. Στο 95′ ο Μποτίνι σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και διαμόρφωσε το 2-2!

ΚΕΡΚΥΡΑ: Παγκράτης, Βορβύλας, Κολοβός, Γουλιάρμης, Βλάχος, Βαγγέλωφ, Κόγκος, Κασίδης, Μποτνίι, Στεργίου, Μάστορας.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ: Τσίτζηρας, Γιαννακάκος, Κοντογεώργος, Σταθαράς, Πάντος, Ζαγκογιάννης, Νικολόπουλος, Ντζιός, Καβαλάρης, Καρβέλης, Πουρνάρας, ενώ έπαιξαν και οι Μηλιώτης, Καρακώστας, Πλιάτσικας, Τίτσας, Ματθαίου.