Το ανέτρεψε δύο φορές και νίκησε με 2-3 ο Παναθηναϊκός στην Κέρκυρα!

Πήγε να κάνει την έκπληξη η Κέρκυρα στο γήπεδό της απέναντι στον Παναθηναϊκό, αλλά οι «πράσινοι» γύρισαν… τούμπα το ματς και πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Superleague K20 με 2-3!

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 23′ με τον Κέβεν, όμως ο Παναθηναϊκός αντέδρασε μετά από ένα κακό πρώτο μισάωρο και στο 34′ ισοφάρισε σε 1-1 με το γκολ του Δημήτρουλα. Παρόλα αυτά όμως οι «Φαίακες» και πάλι βρήκαν τον τρόπο να σκοράρουν και να σημειώσουν το 2-1 στο 41′ με τον Μίσκου, σκορ όμως το οποίο δεν κατάφεραν να κρατήσουν μέχρι το ημίχρονο αφού τρία λεπτά ο Εμμανουηλίδης «έγραψε» το 2-2.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν τον ρυθμό τους, «έκλεισαν» την άμυνά τους και κατάφεραν από νωρίς να πάρουν το προβάδισμα και στο 52′ διαμορφώθηκε το τελικό 2-3 με σκόρερ τον Κουντουριώτη!

ΚΕΡΚΥΡΑ (Κώστας Χριστοφοράκης): Θανασούλας, Βλάχος, Λάμπογλου, Τσάνης, Τρεπεκλής, Ζαΐμη, Μίσκου, Κέβεν, Νικολούδης, Κρίστοφερ, Νόκα. Έπαιξαν επίσης Αποστολίδης και Μπάρδος.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Κώστας Φρατζέσκος): Ξενόπουλος, Ζερβόπουλος, Οικονομόπουλος, Ντόκο, Μπαλασκώνης, Θεοχάρης, Μπουζούκης, Δημήτρουλας (65′ Τσίγκος), Εμμανουηλίδης (75′ Ξεπαπαδάκης), Κουντουριώτης (60′ Σέχου), Πίσπας.