Το ανέτρεψε και διατήρησε την κορυφή η ΑΕΚ

Μπορεί να… ίδρωσε αλλά τα κατάφεραν οι Κ17 της ΑΕΚ να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης και να διατηρηθούν στην κορυφή του Νοτίου ομίλου της Superleague Κ17. Η ΑΕΚ πήρε τη νίκη με 2-1 απέναντι στον σκληροτράχηλο Λεβαδειακό και είναι τρεις βαθμούς μπροστά από τον δεύτερο Ολυμπιακό.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μπουν δυνατά στο ματς και προηγήθηκαν στον αγώνα με το γκολ του Δήμου στο 38ο λεπτό, ο οποίος με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων για το 0-1!

Η ΑΕΚ δεν πρόλαβε να αντιδράσει στο πρώτο μέρος και στο δεύτερο ημίχρονο ισοφάρισε σε 1-1 στο 52′ με τον Σαρδέλη, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μπότος έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

ΑΕΚ (Μάρκος Δήμος): Τάφας, Σταμούλης, Μπογκντάνι, Κολιμάτσης, Βασιλόπουλος, Στυλιανόπουλος (45′ Πετρίδης), Μπότος (77′ Φραγκίσκος), Βλάχος (63′ Τσέλιος), Σαρδέλης (79′ Μπακίρης), Νταούλιας (45′ Σαχσανίδης), Χριστόπουλος.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Βαγγέλης Μακαλιάς): Ζωγράφος, Σόφης, Τσίμπος, Πουλαδάκης (46′ Γιαννακόπουλος), Βήχος, Κουκοβίνος, Τόκος (70′ Διαμαντόπουλος), Αργυρίου (15′ λ.τρ. Δράκος), Δήμος, Παχούμης, Ιωαννίδης.