Το ανέτρεψε σε 20 λεπτά!

Χρειάστηκε να μείνει πίσω στο σκορ πρώτα για να πάρει… μπροστά ο Παναθηναϊκός στο ματς των Κ15 με τον Πλατανιά, εκτός έδρας! Οι «πράσινοι» κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης με το υπέρ τους 4-1.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός είχε τις ευκαιρίες, χωρίς όμως να φτάνει στην επίτευξη του γκολ και με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, στο 48′ ο Πλατανιάς ήταν η ομάδα που μπόρεσε να προηγηθεί στον αγώνα!

Στη συνέχεια όμως οι φιλοξενούμενοι ξαφνικά… αφηνίασαν και κατάφεραν μέσα σε 20 λεπτά όχι μόνο να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση, αλλά να φτάσουν και στην άνετη νίκη.

Στο 56′ ο Τζαβίδας ήταν αυτός ο οποίος ισοφάρισε σε 1-1, ενώ τον Παναθηναϊκό έβαλε μπροστά στο σκορ ο Τσοντάκης στο 63′ και στο 66′ ξανά ο Τσοντάκης «έγραψε» το 3-1 στο ματς! Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε από τον Δημοσθενιάδη με σουτ εντός περιοχής στο 77′. Με αυτή τη νίκη ο Παναθηναϊκός ανέβηκε ξανά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα φτάνοντας στους 14 βαθμούς σε 6 αγώνες.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Σχοιναράκης):

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Θωμάς Μαυρουδής): Αυγερινός, Πορφυρόπουλος (Φρόκου), Ζούγρας, Γογουβίτης (67′ Καρνέσης), Παυλάκης (74′ Μπάκος), Κωστόπουλος, Κρυπαράκος, Δημοσθενιάδης, Τόρρα, Τσοντάκης (76′ Μακροδημήτρης), Τζαβίδας (60′ λ.τρ. Πουλιάνος).