Τελευταiα Νeα:

Το γύρισε ο Παναθηναϊκός μέσα σε επτά λεπτά!

Ο Παναθηναϊκός ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι της Superleague K20 κόντρα στην ΑΕΚ! Οι «πράσινοι» νίκησαν με 4-2 την ΑΕΚ στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Κορωπίου, για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Σε ένα ματς όμως το οποίο είχε αρκετές διακυμάνσεις και ανατροπές στο σκορ! Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε στον αγώνα μόλις στο 3′ με το γκολ του Μπουζούκη, αλλά η ΑΕΚ μπόρεσε να πάρει κεφάλι στο σκορ με τον Αντωνίου στο 30′ να ισοφαρίζει σε 1-1 και τον Βλαχομήτρο στο 42′ να σημειώνει το 1-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός μπήκε αποφασισμένος για να πάρει κάτι από τον αγώνα και τελικά έφτασε να πάρει τη νίκη και τους τρεις βαθμούς. Με τους «πράσινους» να ισοφαρίζουν σε 2-2 στο 68ο λεπτό της αναμέτρησης με το γκολ του Πίσπα και ο Ξεπαπαδάκης μέσα σε δύο λεπτά διαμόρφωσε το τελικό 4-2 στον αγώνα με γκολ στο 74′ και 75′.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Βαγγέλης Σάμιος): Ξενόπουλος, Βαλμάς, Ντόκο, Τριανταφυλλόπουλος, Ζερβόπουλος (46′ Μαυρομμάτης) Θεοχάρης (53′ Κουντουριώτης) Παπανικολάου (71′ Ξεπαπαδάκης) Αγγελόπουλος, Πίσπας, Μπουζούκης, Εμμανουηλίδης.

ΑΕΚ (Νίκος Παναγιωταράς): Παπαδόπουλος, Ασπρογιάννης, Γιαννούτσος, Λουκάς, Τσιβελεκίδης, Γεωργαμλής (77′ Γιούσης) Αντωνίου, Λίτσι (83′ Μπάμπης) Σπηλιώτης (80′ Γιάντομ) Τσέλιος, Βλαχομήτρος.