Το… γύρισε ο Πανιώνιος!

Το «διπλό» στα Γιάννενα απέναντι στον ΠΑΣ, πήρε ο Πανιώνιος με το τελικό 2-1 για το πρωτάθλημα της Superleague K20! Οι «κυανέρυθροι» έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο και παρά το γεγονός ότι προηγήθηκαν στο ματς οι γηπεδούχοι, κατάφεραν να το γυρίσουν.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα προηγήθηκε μόλις στο 11′, όταν ο Ζαχαρός «γέμισε» από εκτέλεση κόρνερ και ο Λιάσος με το κεφάλι άνοιξε το σκορ! Ο Πανιώνιος στη συνέχεια κατάφερε να ισοφαρίσει σε ένα κομβικό σημείο του αγώνα, αφού το 1-1 έγινε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Τσιλίκης εκμεταλλεύτηκε την ταραχή που προκλήθηκε στην αντίπαλη άμυνα μετά από κόρνερ και με πλασέ ισοφάρισε για τον Πανιώνιο σε 1-1!

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν να ολοκληρώσουν την ανατροπή στο σκορ νωρίς, αφού στο 57′ ο Καραχάνας με το κεφάλι διαμόρφωσε το τελικό 1-2 στο ματς!

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Χρήστος Αγγέλης): Βενετικίδης, Ψαρράς, Γρηγοριάδης, Κάγια, Βασιλάκης, Λιάσος, Λιάπης, Ζαχαρός (76′ Κωσταμένας), Μπισέλας (63′ Λ. Παπαδόπουλος), Κ. Παπαδόπουλος (67′ Νικολόπουλος), Ντόλοβατς.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Νίκας, Τσερεγκόφ, Τσιώλης, Γιάννης, Μίκο, Αρσενίδης, Οικονομίδης, Καραχάνας, Τσιλίκης (65′ Τσακιργιάννης) Σουσώνης (72′ Τσιντώνης), Μαχαίρας (81′ Αποστόλου).