Το γύρισε στο τέλος και πήρε το «διπλό»!

Με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα, ο Ατρόμητος κατάφερε να πάρει την εκτός έδρας νίκη επί του Λεβαδειακού με 2-1, για το Νότιο όμιλο της Superleague K17!

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο ματς και είχαν δύο καλές ευκαιρίες, όμως ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού, Λιάπης, ενήργησε σωστά και στις δύο κρατώντας το «μηδέν». Στη συνέχεια οι Βοιωτοί ανέβασαν την απόδοσή τους και μπόρεσαν να δημιουργήσουν κάποιες καλές στιγμές με κορυφαία στο 40′ του Κακού ο οποίος πλάσαρε άουτ σε άδεια εστία! Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 65′.

Πέναλτι για τον Λεβαδειακό, το οποίο εκτέλεσε ο Τσώκος και ο τερματοφύλακας το απέκρουσε, αλλά στην επαναφορά ο Κακός έκανε το 1-0!

Από εκεί και πέρα ο Ατρόμητος μπήκε στο παιχνίδι πιο δυνατά και στο 77′ μπόρεσε να ισοφαρίσει με σουτ του Ζούνη από το ύψος της περιοχής, ενώ στο 83′ έγινε η ανατροπή και το 1-2 με πλασέ του Κολινιάτη μετά από εκτέλεση κόρνερ!

Ο Λεβαδειακός είχε καλή ευκαιρία για να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Μολέ να κάνει το γύρισμα και το πλασέ του Τσώκου να αποκρούει ο Μανδάς!

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Βαγγέλης Λέντας): Λιάπης, Σαχίνης, Σκλαβούνος, Γερακιός, Μολές, Λεχουρίτης, Κακός (82′ Φιρφιρής), Τσάπρας, Λέτης, Τσώκος (70′ Λυμπέρης), Λαζίδης (80′ Κασμάς).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Διονύσης Σάσσαλος): Μσνδάς, Πολίτης, Ρίζος Ανδριόπουλος, Αθανασίου, Ξενοπανάγος, Σάσσαλος, Καστόρης, Ζούνης, Ρονάλντο, Βλαχομήτρος, ενώ αγωνίστηκαν και οι Καλιμούκος, Κυριφίδης, Αλτάνης, Κολινιάτης, Βαγγέλης.