Το δεύτερο ημίχρονο είχε 4 γκολ, 1 δοκάρι και ισοφάριση στο 94′!

Ωραίο ματς έγινε στο γήπεδο της Αργυρούπολης, όπου ο Πανιώνιος υποδέχτηκε τον Αστέρα Τρίπολης για το Νότιο όμιλο της Superleague K17! Οι δύο ομάδες πήραν από έναν βαθμό με το ισόπαλο 2-2, με τα τέσσερα γκολ να μπαίνουν όλα στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης!

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν με πέναλτι στο 48′. Ο Αστέρας Τρίπολης αντέδρασε αμέσως και στο 60′ είχε δοκάρι με τον Μιχελή, ενώ δύο λεπτά μετά ο Ζορμπάς έκανε το 1-1 και στο 69′ ο Τζήμας έκανε την ανατροπή για τον Αστέρα Τρίπολης δίνοντάς του το προβάδισμα με 1-2!

Ο Πανιώνιος όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Ζαλάβρας):

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Κώστας Μπεντεβής): Πέτρου, Σταθόπουλος, Χριστόπουλος, Ζορμπάς, Μιχελής, Τανουσάι, Μπλάτσος, Κοτσόπουλος, Ντίνος, Τζήμας, Κάρδαρης, ενώ αγωνίστηκαν και οι Μπέρκης, Αντωνάκης, Ρεσούλι.