Το «καθάρισε» μέσα σε 18 λεπτά ο ΠΑΣ!

Συνεχίζει να ελπίζει ο ΠΑΣ Γιάννινα στην κατάκτηση της δεύτερης θέσης του Βορείου ομίλου της Superleague K17. Η ομάδα των Ιωαννίνων νίκησε εντός έδρας την ΑΕΛ με 3-0 και μάλιστα μέσα σε 18 λεπτά.

Μόλις στο 10′ ο Τσούνης μετά από κόρνερ του Παπαδόπουλου, έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα για το 1-0! Δύο λεπτά μετά οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα γκολ τους, με σκόρερ τον Γιωτάκη μετά ατομική ενέργεια. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 18′ ο Γώγος, επίσης μετά από εκτέλεση κόρνερ του Παπαδόπουλου.

Να σημειωθεί πως ο ΠΑΣ στο 33′ είχε δοκάρι σε κεφαλιά του Παπαδόπουλου.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Νίκος Μπαδήμας): Πατσιούρας (85′ λ.τρ. Καρατζένης), Μέγας, Τάτσης, Γώγος, Κώστας, Τσούνης, Ελ. Παπαδόπουλος (82′ Καραμποΐκης), Λιάσος (70′ Λάγκας), Λώλης, Κ. Παπαδόπουλος, Γιωτάκης (63′ Πήλιος).

ΑΕΛ (Ζήσης Ζιάγκας): Παπαπολυμέρου, Κυρμίτσης (46′ Πλατάνας), Μαλάκος, Φουρκιώτης, Καλαπανίδας, Χριστιανός (46′ Μίζα), Γκαλγκανόπουλος (46′ Κακαράντζας), Τόπης, Σδόγγος, Κατσιαρός-Βέρρος (59′ Βάνης), Λιόντος (59′ Πατσιούρας).

* Η φωτογραφία είναι από την ιστοσελίδα super-fm.gr.