Τελευταiα Νeα:

Το ματς της αγωνιστικής στην Τρίπολη!

Απίστευτο ματς έγινε στην Τρίπολη με τον τοπικό Αστέρα να υποδέχεται τη Λάρισα και να παίρνει τη νίκη με 3-2 με ανατροπή στο σκορ! Το ματς δεν ξεκίνησε καθόλου καλά για τους γηπεδούχους, καθώς η Λάρισα μπόρεσε να προηγηθεί με 2-0 χάρη στα γκολ των Κεϊτά και Ναλμπάντη στο 13′ και 32′ αντίστοιχα! Σα να μην έφτανε αυτό, ο Αστέρας έμεινε και με δέκα παίκτες εξαιτίας αποβολής του Κοντογιαννόπουλου στο 37′!

Ο Αστέρας όμως βρήκε την ψυχή και κατάφερε να επιστρέψει στον αγώνα παρά το αριθμητικό του μειονέκτημα. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Νάτσης μείωσε σε 1-2 με εκτέλεση πέναλτι, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 66′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 2-2! Ξανά ο Νάτσης στο 87′ χάρισε τη νίκη στον Αστέρα με κεφαλιά, πραγματοποιώντας ο ίδιος το χατ τρικ και διαμορφώνοντας το τελικό 3-2!

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Τσιφτσής, Τσέκος (46′ Άσεν), Παπαγγελής, Μακροστέργιος, Ζήσης, Ατζουλάς, Κοντογιαννόπουλος, Μπασιάνος, Νικολακόπουλος (80′ Πινιώρης), Νάτσης (90′ Κουρτέσης), Συρεγγέλας.

ΛΑΡΙΣΑ (Μίλτος Ζιάκκας): Κουτογλίδης, Ναλμπάντης, Παπαδόπουλος, Κυρίτσης, Αναγνώστης, Μακρής (80′ Χατζής), Γεωργακόπουλος, Χοτζάλι, Καραλούλης, Κεϊτά, Νούσιος.