•

Το νέο αίμα του Αστέρα κλέβει την παράσταση! Γκολάρα ο Δουβίκας, ντεμπούτο ο Τσιφτσής

Για μία ακόμη φορά ο Αστέρας Τρίπολης και ο προπονητής του, Σάββας Παντελίδης, έδειξαν ότι εμπιστεύονται τους νεαρούς ποδοσφαιριστές της ομάδας!

Στην αναμέτρηση πρωταθλήματος των Αρκάδων με τον Πλατανιά, στη νίκη του Αστέρα με 4-0, ο κόουτς της ομάδας από την Τρίπολη έδωσε ξανά χρόνο συμμετοχής στον Δουβίκα, ο οποίος σκόραρε, ενώ στα τελευταία λεπτά έβαλε και τον τερματοφύλακα Τσιφτσή ο οποίος προέρχεται από το τμήμα κάτω των 20 ετών!

Συγκεκριμένα ο Τάσος Δουβίκας χρειάστηκε μόλις 5 λεπτά για να φτάσει στην επίτευξη του γκολ, καθώς στο 72′ μπήκε στο ματς και στο 77′ ήταν αυτός ο οποίος έκανε το 3-0 στον αγώνα! Από την άλλη ο τερματοφύλακας Αντώνης Τσιφτσής πραγματοποίησε το ντεμπούτο του με την πρώτη ομάδα του Αστέρα, καθώς έγινε αλλαγή στο ματς με τους Κρητικούς στο 81ο λεπτό της αναμέτρησης.