Το «πάλεψε» μέχρι τέλους και δικαιώθηκε

Τη νίκη με 3-1 πήρε ο Ατρόμητος εντός έδρας κόντρα στη Βέροια, με τους Περιστεριώτες να είναι καλύτεροι στο ματς αλλά και η ομάδα της Ημαθίας το πάλεψε αρκετά, όμως στο τέλος… λύγισε και γνώρισε την ήττα.

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με το γκολ του Τσατσόπουλου, με τη Βέροια όμως να ισοφαρίζει με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους. Συγκεκριμένα, ο Δώτης ήταν αυτός ο οποίος στο 51’ ισοφάρισε στον αγώνα σε 1-1.

Η ομάδα του Περιστερίου όμως είχε την απάντηση και στο 75’ προηγήθηκε ξανά στον αγώνα με τον Παυλή, ενώ ο Φαρία στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κώστας Παρθενίου): Κίναλης, Γιαταγανάκης, Τζίνοβιτς, Παπαδογιωργάκης, Στρούγγης, Παυλής, Νταβιώτης, Λαζαρίδης, Δαλκαφούκης, Κάιο, Τσατσόπουλος, ενώ έπαιξαν και οι Ρομάριο, Φαρία, Παναγιωτόπουλος.

ΒΕΡΟΙΑ (Απόστολος Τερζής): Πλατσιώτης, Πατσιαβούρας, Τσουνχάι (65’ λ.τρ. Τσελέπης), Ράδης, Αποστολίδης, Πέλκας, Δώρης (80’ Νίκας), Ιακωβίδης, Καραγιάννης (80’ Βασάρας), Τσότρας, Τσούχας.