Το πρώτο «διπλό» του Πανιωνίου

Την πρώτη του εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα της Super League K19, κατάφερε να πάρει ο Πανιώνιος! Οι «κυανέρυθροι» νίκησαν την ΑΕΛ εκτός έδρας με 1-0.

Το γκολ που έκανε τη διαφορά στο ματς σημείωσε στο 81ο λεπτό της αναμέτρησης ο Ρέτσος μετά από ασίστ του Παρ. Νομικού!

Στις καθυστερήσεις η ΑΕΛ είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει με την κεφαλιά του Χαλάτση, αλλά έδιωξε στη γραμμή ο Τριάντης.

ΑΕΛ (Γιάννης Τσακμακίδης): Σουλούκος, Μπάμης, Χαλάτσης, Δάκτυλας (64′ Ζιάκας), Πινακάς, Δημητρακούδης, Βαφειάδης, Μαλάκος (83′ Κουτσιανούλης), Χ. Φουρκιώτης, Τάρτας, Ζαχαράκης (76′ Μ. Φουρκιώτης).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Νίκας, Τριάντης, Παρ. Νομικός (83′ Παν. Νομικός), Αγγελής, Σερμετζάκης, Φίλων, Γρίβας, Ρέτσος, Δαυϊδης (60′ Μπουσάϊ), Ζώτος (70′ Οικονόμου), Τσερέγκος.