Το σήκωσε ο ΠΑΟΚ στη «ρώσικη ρουλέτα»!

Έπαιξαν ξανά μετά από σχεδόν 4 μήνες και πρόσφεραν πλούσιο θέαμα!

Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ αγωνίστηκαν μεταξύ τους στον τελικό της Super League Κ17 στη Λαμία, όπου φιλοξενήθηκε ο τελικός της διοργάνωσης.

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να σηκώσει τον τίτλο, νικώντας στη διαδικασία των πέναλτι!

Ένα ματς «γεμάτο» το οποίο πρόσφερε αρκετές συγκινήσεις σε όσους το παρακολούθησαν.

Μόλις στο 8′ ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με τον Σταμούλη. Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Κούτσια.

Στο δεύτερο μέρος ξανά από νωρίς οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν, αφού ο Σταμούλης ξανά στο 47′ έκανε το 2-1!

Ο ΠΑΟΚ όμως ισοφάρισε γρήγορα με τον Κεδίκογλου σε 2-2, στο 50′, ενώ στο 64′ είχε δοκάρι ο Λιάτσος με εκτέλεση φάουλ.

Στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης ο ΠΑΟΚ μπόρεσε να προηγηθεί για πρώτη φορά στο ματς, με το πέναλτι του Κούτσια!

Όμως ήταν η σειρά του Ολυμπιακού να ισοφαρίσει από νωρίς, καθώς στο 75′ ο Κασέμι με εκτέλεση φάουλ «έγραψε» το 3-3!

Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση. Εκεί όπου ο ΠΑΟΚ σκόραρε στο τελευταίο λεπτό, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Το 3-3 έμεινε και Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ πήγαν στα πέναλτι.

Στη «ρωσική ρουλέτα» οι «ερυθρόλευκοι» είχαν την ευκαιρία να πάρουν την κούπα αλλά ο Μοναστηρλής κράτησε τον ΠΑΟΚ στο ματς στο 5ο πέναλτι.

Στη συνέχεια, οι ποδοσφαιριστές των Παπαβασιλείου-Ταξίδη ήταν πιο ψύχραιμοι και πανηγύρισαν την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Ολυμπιακός (Δ. Μαυρογενίδης): Γραμματικάκης, Φρέρης, Λιοφάγος, Δούμας, Κατσογιάννης, Ντόι, Καράκουτης, Πάστρας, Σταμούλης,Κίτσος, Λιάτσος.

ΠΑΟΚ (Α. Παπαβασιλείου): Μοναστηρλής, Κιτσάκης, Σινανάι, Μανωλιούδης, Τασιούρας, Τσίκος, Κουτεντάκης, Κωνσταντέλιας, Σμυρλής, Κεδίκογλου, Κούτσιας.