Το τελείωσε από ημίχρονο Ολυμπιακός με τον Παναθηναϊκό

Με δύο γρήγορα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και ένα στο δεύτερο, οι Κ15 του Ολυμπιακού κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 3-0 απέναντι στον Παναθηναϊκό για το πρωτάθλημα της Superleague K15. Οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν δυνατά στον αγώνα και μπόρεσαν να πάρουν το προβάδισμα από νωρίς αναγκάζοντας τους φιλοξενούμενους να αγωνίζονται έχοντας την πλάτη στον τοίχο.

Μόλις στο 6′ ο Νικόλης σέντραρε από τα αριστερά και ο Σουρλής με το κεφάλι έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα για το 1-0! Το 2-0 ήρθε λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 15′ με εντυπωσιακό τρόπο. Ο Γεωργακόπουλος εκτέλεσε το κόρνερ με την μπάλα να παίρνει περίεργη τροχιά και να καταλήγει στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Γαρδούνη.

Από εκεί και πέρα τα πράγματα για τον Ολυμπιακό ήταν πιο εύκολα έχοντας το προβάδισμα με 2-0 και το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 78′ με το σουτ του Ντότη μετά από ασίστ του Τόλιου. Νωρίτερα και συγκεκριμένα στο 72′ ο Παναθηναϊκός είχε καλή ευκαιρία με Δημοσθενιάδη αλλά ο Καραργύρης αντέδρασε σωστά και έδιωξε.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Νίκος Τοπολιάτης): Καραργύρης, Τζόρβας (80′ Καρακώστας), Νικόλης, Θεοδωρόπουλος, Ασλανίδης, Γούλας, Αρσενίδης (52′ Τσάβος), Γεωργακόπουλος, Παπαδόπουλος (63′ Ντότης), Σουρλής (75′ Τζανετής), Τόλιος.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Άρης Κυριαζής): Γαρδούνης, Σαλάτας (39′ Δουδέσης), Μπαλαρίνης, Σιάφακας, Μητρόπουλος, Σιατούνης, Φοινίκης (56′ Νούσης), Σακελλαρόπουλος (3′ Τουρκοχωρίτης), Νιάρχος (73′ Καρβούνης), Δημοσθενιάδης, Λαζαρίδης.