Το τελείωσε από ημίχρονο!

Δεν αντιμετώπισε κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα η Ξάνθη απέναντι στην ΑΕΛ, εντός έδρας, και με τη νίκη που πήρε με 3-0 κατάφερε να παραμείνει μόνη πρώτη στο Βόρειο όμιλο της Superleague K17!

Οι Ακρίτες άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5′ με τον Θυμιάνη, ενώ δέκα λεπτά μετά ο Φάκης σημείωσε το 2-0! Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο, αφού στο 40′ ο Γκατζόγιας έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα για το 3-0.

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Μπεδρελής): Γκάρας, Ποδάρας (80′ Μολώνης), Λεωντσάκος, Θυμιάνης, Τενεκές, Μανίσογλου, Γκατζόγιας (85′ Βουτσάς), Γράβας (65′ Τσιτσεκίδης), Κοτόπουλος, Φάκης (75′ Τσιεγγελίδης), Κακουλίδης (60′ Κιούπης).

ΑΕΛ (Ζήσης Ζιάγκας): Σουλούκος, Μαλούσι (65′ Παπαδημητρίου), Τέλιος (55′ Κοντογιώργος), Παπακωνσταντίνου, Χ. Φουρκιώτης, Πετάνι (55′ Κόφφας), Μ. Φουρκιώτης, Καμπέρης, Τσουμάνης, Πινακάς, Μαλάκος (46′ λ.τρ. Δημόπουλος).