Το τελείωσε νωρίς ο Αστέρας! (Video)

Άνετη νίκη για τον Αστέρα Τρίπολης απέναντι στον Λεβαδειακό, για το Νότιο όμιλο της Superleague Κ17. Οι Αρκάδες μέχρι το 26′ του αγώνα είχαν προηγηθεί με 3-0, σκορ το οποίο ήταν και το τελικό στο ματς.

Συγκεκριμένα, μόλις στο 3′ ο Παπαγεωργίου έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους, ενώ επτά λεπτά ο Ντίνος σημείωσε το 2-0 και στο 26′ ο Κάρδαρης «έγραψε» το 3-0!

Από εκεί και πέρα ο Αστέρας έριξε τον ρυθμό του και στο δεύτερο ημίχρονο ο Λεβαδειακός είχε κάποιες καλές ευκαιρίες, χωρίς όμως να σκοράρει.

Στο 48′ το πλασέ του Σπίρι κατέληξε άουτ, ενώ στο 53′ το σουτ του έδιωξε ο τερματοφύλακας και στο 74′ είχε δοκάρι ο Σαχίνης, ενώ δοκάρι είχαν οι Βοιωτοί και στο 83′.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Κώστας Μπεντεβής): Πέτρου, Σταθόπουλος, Βασιλικόπουλος, Ζορμπάς, Μιχελής, Μαχαίρας, Παπαγεωργίου, Κωτσόπουλος, Ντίνος, Μιχόπουλος, Κάρδαρης, ενώ μπήκαν και οι Μπέρκης, Αλημίσης, Δούρος.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Βαγγέλης Λέντας): Λιάππης, Στ. Νικολάου (27′ Σαχίνης), Σκλαβούνος, Γερακιός, Μολές, Καρασάββας (27′ Γ. Νικολάου), Χεκιμάι (27′ Λαζίδης), Καζμάς, Λέττης (72′ Πρίφτης), Τσάπρας, Σπίρι (76′ Κατσικαλάκης).