«Τρένο» οι Νέοι του Ολυμπιακού, 21 αγώνες αήττητοι!

Το ένα ματς μετά το άλλο… τελειώνουν οι Νέοι του Ολυμπιακού, καθώς πέρασαν και από την έδρα του ΠΑΟΚ με 2-0 για τη Superleague K20! Οι «ερυθρόλευκοι» σημείωσαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και έτσι κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης και να διατηρήσουν τους 4 βαθμούς διαφοράς από τον δεύτερο Παναθηναίκό, έχοντας και έναν αγώνα λιγότερο.

Το 0-1 έγινε για τον Ολυμπιακό στο 39′ με σκόρερ τον 99άρη Γιώργο Ξενιτίδη, ο οποίος μετά από ωραία ατομική προσπάθεια βρέθηκε σε θέση… βολής και με πλασέ άνοιξε το σκορ στο ντέρμπι της 23ης αγωνιστικής.

Το τελικό 0-2 διαμόρφωσε στο 71ο λεπτό της αναμέτρησης ο Γιάννης Βάρκας με σουτ από το ύψος του πέναλτι. Από την άλλη ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά του έλειψε η ουσία κάτι που το είχε ο Ολυμπιακός και έφυγε από τη Θεσσαλονίκη με το τρίποντο!

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Μούτσα, Κυριαλάνης, Μίσκοβιτς (69′ Καπρέτσος), Πολύζος, Μελετίδης, Χατζηδίμπας, Χατζηστραβός (73′ Τζοβάρας), Παπαθανασίου, Λύρατζης, Σταθόπουλος, Παπαδόπουλος (46′ Γκαργκαλατζίδης).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βασίλης Βούζας): Αγγελόπουλος, Πανάγου, Κουγιός (55′ Φουάσης), Λάμπρου, Τόλι, Μεγαρίτης, Πέιος (80′ Χατζηϊωαννίδης), Ξενιτίδης (71′ Πλέγας), Βρουσάι, Καμπετσής, Βάρκας.