Τρία γκολ σε ένα ημίχρονο, με τον Πανιώνιο νικητή

Συνεχίστηκε την Κυριακή το ματς που είχε διακοπεί το Σάββατο λόγω κακοκαιρίας, από το 38ο λεπτό, ανάμεσα σε ΟΦΗ και Πανιώνιο. Η αναμέτρηση συνεχίστηκε από το 38ο λεπτό, με τις δύο ομάδες να σημειώνουν τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και τον Πανιώνιο να παίρνει το τρίποντο της νίκης.

Στο 65′ ο Νίνο ήταν αυτός ο οποίος άνοιξε το σκορ, ενώ το 0-2 σημειώθηκε δέκα λεπτά μετά με σκόρερ τον Μπαρμπαλιά. Το τελικό 1-2 διαμορφώθηκε στο 87′ με το γκολ του Σμπώκου.

Να σημειωθεί πως το Σάββατο που ξεκίνησε ο αγώνας, είχε δοκάρι στο 10′ ο Κουτσάκης του Πανιωνίου.

ΟΦΗ (Αντώνης Αποστολάκης): Μακατουνάκης (20′ λ.τρ. Ανετάκης), Σαβουιδάκης, Γαϊτάνης, Δεληγιαννίδης, Σμπώκος, Σπυριδάκης (85′ Φασαράκης), Στειακάκης, Ροδίτης, Μαμουλάκης, Νικηφόρος (70′ Τσαμπουράκης), Παπαδάκης (70′ Πακιουφάκης).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Ζαλάβρας): Παχατούρας, Γρηγοριάδης, Χριστοφιλόπουλος, Τσαπατσάρης, Κουτσάκης, Παπαδόπουλος, Νίνο, Ζαμάνης, Κούτρας, Μιραφιόρι, Μυτακίδης, ενώ έπαιξαν και οι Ζάχι, Μπαρμπαλιάς, Μπασλάρι, Ρεσούλη, Λάμψιας.